Lyžiarsky kurz

lk2023Žiaci 8. a 9. ročníka sa v tomto školskom roku zúčastnili základného lyžiarskeho kurzu v dňoch od 5.2. do 10.2.2023. 46 žiakov bolo ubytovaných v chatách Nezábudka a Kaška v Jasenskej doline. Vedúcim kurzu bol Mgr. Martin Jančiček. Okrem neho sa žiakom venovali ďalší štyria inštruktori z radov učiteľov a zdravotníčka.

LK začal v nedeľu 5.2.2023, kedy sme sa ubytovali a zoznámili s poriadkom ubytovania a s priestormi chát. Stravovanie bolo zabezpečené trikrát denne (raňajky, obed, večera) formou obsluhy. Počas kurzu mali žiaci celodenne k dispozícii teplý čaj.

Lyžiarsky kurz sa konal na svahoch Veľkej Fatry v Jasenskej doline. Žiaci boli rozdelení podľa výkonnosti do 5 družstiev. Môžeme spokojne konštatovať, že všetci žiaci zvládli základy lyžovania. V posledný deň v  piatok ráno všetci vedeli využívať výhody lanoviek a zvládli nástrahy svahu. Kurz pozostával zo základných prvkov lyžovania – chôdza, obraty, výstupy, pády, základný zjazdový postoj, zjazd šikmo svahom. Cieľ začiatočníkov bol: -  zjazdiť terén oblúkmi z pluhu, z rozšírenej stopy, pre tých talentovaných základným carvingovým oblúkom. Cieľ mierne pokročilých a pokročilých bol: - zdokonalenie zjazdu a lyžiarskych zručností.

Každý deň po večeri sa konalo vyhodnotenie činnosti po jednotlivých skupinách a účastníci boli oboznámení s programom na nasledujúci deň. .  

Počasie a podmienky na lyžovanie boli vynikajúce. V priebehu lyžiarskeho kurzu si žiaci upevnili i priateľské vzťahy. Žiaci prejavili záujem o športovanie, do ktorého lyžovanie určite zaradia.

FOTO